Jak w łatwy sposób pozbyć się bólu pleców?

Ból kręgosłupa to często spotykany problem, do którego może się przyczynić między innymi siedzący tryb życia, nieprawidłowa postawa, nadwaga, a także brak aktywności fizycznej lub stres. Skutecznym sposobem na to, żeby pozbyć się bólu pleców, są ćwiczenia z taśmami.

Ćwiczenia rehabilitacyjne

Zaletą ćwiczeń rehabilitacyjnych jest fakt, że można je wykonywać w domu, dlatego są one odpowiednie dla każdego. Wystarczy zaopatrzyć się w specjalne taśmy do ćwiczeń Orteo, które pomogą pozbyć się bólu kręgosłupa. Dzięki nim mięśnie pleców będą:

– wzmocnione;

– rozluźnione; 

– odciążone.

Regularnie wykonywane ćwiczenia z taśmami zmniejszą dolegliwości bólowe, dlatego niezwykle ważna jest systematyka. Pomocne będzie rozpisanie planu treningowego, co pozwoli nam utrzymać motywację i ułatwi monitorowanie efektów. Dzięki temu z pewnością zaobserwujemy szybsze efekty.

Jak wykonywać ćwiczenia?

Trening pleców z taśmami do ćwiczeń powinien być wykonywany w odpowiedni sposób. Konieczna jest rozgrzewka, która przygotuje mięśnie do pracy i zapobiegnie powstawaniu kontuzji. Przed wykonywaniem ćwiczeń warto również skonsultować się z lekarzem lub fizjoterapeutą, żeby wykluczyć ewentualne przeciwwskazania i dobrać najlepszą formę aktywności.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *